Cztery pory roku… na trawniku


Przestrzeń miejska, w której stoi niezwykłe drzewko LED może być naprawdę nowatorsko udekorowana. Często place i trawniki przed urzędami miejskimi są dość puste i potrzeba umieszczenia na nich ciekawej ozdoby narzuca się sama. Nie musi to wcale być kolejny pomnik, ani nawet naturalne drzewo. Wystarczy niebanalne źródło światła, które wraz z nadejściem wieczoru odmieni przestrzeń nie do poznania. Z pomocą ledowych drzewek można dostosować oświetlenie alejki lub trawnika do pory roku.

drzewkoled
Wiosenne kwiaty

Kwitnące na różowo drzewko LED emituje bardzo przyjemne światło za sprawą dziesiątek żarówek. Światło jest na tyle jasne, by oświetlać aleję lub spory fragment trawnika. W tym celu świetnie sprawdzą się imitacje wiśni japońskiej, która w naturze kwitnie naprawdę pięknie.

Letnie zielenie

Lato to czas, w którym drzewa mienią się setkami odcieni zielonych liści. Pięknie sprawdzi się tutaj wierzba, zwieszające swoje świetliste gałązki do ziemi. Ustawiona na powietrzu przypomina magiczne drzewo, przy którym w nocy zbierają się wróżki – to zdecydowanie inne oblicze miasta.

Złota jesień

Piękny, ognisty klon świecący na pomarańczowo i czerwono jest wspaniałym odpowiednikiem jesiennego drzewa. Takie drzewko LED posiada listki dobrze udające prawdziwe.

a display of christmas lights brighten cherry trees lining a tokyo streetZimowy lód

Drzewa zimą są skute lodem – podobnie jak niebieska wiśnia japońska, której zimne światło sprawia, że wygląda jakby jej gałązki zastygły w miejscu w oczekiwaniu na ciepło. Nie jest to wprawdzie ozdoba świąteczna, ale dobrze oddaje klimat najchłodniejszej pory roku, wprowadzając trochę magii do otoczenia.

Sposób na aranżację

Ciekawym pomysłem może być ustawienie drzewek na skwerku lub trawniku i oświetlanie tylko jednym, w zależności od zmieniających się pór roku. Taki nietypowy kalendarz nadający rytm życiu miasta z pewnością nie przejdzie niezauważony ze względu na swoją pomysłowość i nietypowość. Dlaczego tylko zima ma być zwiastowana pojawianiem się choinek? Można także zaanonsować mieszkańcom, że rozpoczyna się wiosna lub jesień.

A na koniec filmik, ukazujący jak piękne są drzewka LED 🙂

,

Jedna odpowiedź do “Cztery pory roku… na trawniku”

  1. My umieściliśmy ostatnio na ogrodzie 5 drzewek ledowych i sprawdziły się nie tylko w Święta 🙂 bo również w lato wieczorem i w nocy cudowny efekt widać.