Girlandy ogrodowe jako oświetlenie ogrodowe


Girlandy ogrodowe są ciekawą propozycją, adekwatną w odniesieniu do dekorowania ogrodów, jak i użyteczną podczas okazjonalnych imprez. Ich szerokie zastosowanie sprawia, że popularność użytkowania nie spada, a girlandy ogrodowe doceniane są zarówno podczas prywatnych spotkań, jak i imprez publicznych.

Jedną z okazji, podczas której nie może zabraknąć girland jest festyn. Uroczystość kojarzona z mniejszymi miejscowościami wymaga dekoracji w określonym stylu, w celu wytworzenia specyficznej atmosfery i charakterystycznego dla festynów klimatu.

girlanda ogrodowa

Także okazjonalne dekorowanie girlandami podwórka ma na celu podkreślenie konkretnego nastroju, zarówno w przypadku imprez weselnych, jak i urodzin oraz innych uroczystości. Ciekawym przykładem okazji, podczas której girlandy ogrodowe mogą spełnić wyjątkową rolę jest wieczór Halloween, coraz częściej i huczniej obchodzony w polskich domach. Tradycja związana z tym dniem wymaga stworzenia charakterystycznego nastroju, oddającego klimat obchodzonego święta, w odniesieniu do którego girlandy wydają się wyjątkowo adekwatne.

Zastosowanie girland ogrodowych nie ogranicza się jednak do domów prywatnych. Często można je spotkać w ogródkach restauracyjnych, gdzie pełnią podwójną rolę – funkcjonują jako źródło oświetlające miejsca, w których przebywają goście, jak również stanowią element wystroju przestrzeni, umożliwiając podkreślenie pożądanego klimatu i wytworzenie atmosfery zgodnej z założeniem restauracji.

Girlandy świetlne mogą więc okazać się alternatywnym sposobem oświetlania przestrzeni publicznych, jak wspomniane restauracje, parki, place zabaw. Ich zastosowanie jest wyjątkowo szerokie, a bogata oferta dostępnych w sklepach girland pozwala na odnalezienie produktów, spełniających najwyższe oczekiwania. Przykładem ciekawej oferty jest: https://amled.pl/girlandy-ogrodowe

Planując organizację imprezy plenerowej na różną skalę warto zainteresować się tematyką girland ogrodowych. Ich montaż jest szybki i łatwy, a uzyskany efekt zaskakująco korzystnie oddziałuje na wytwarzany klimat i atmosferę uroczystości.

Jak zainstalować girlandy w swoim ogrodzie? Instrukcja na poniższym filmiku. Powodzenia! 🙂


2 odpowiedzi na “Girlandy ogrodowe jako oświetlenie ogrodowe”

  1. Ja miałam na swoim weselu białą girlandę – najlepsze źródło światła, aż żal że tak późno wchodzi ta „moda” a na zachodzie znane jest to od kilkudziesięciu lat, ale lepiej późno niż wcale 🙂

  2. Super są te girlandy, w końcu ta moda idzie z Zachodu tam znają od kilkudziesięciu lat, ba – nawet w Niemczech w Berlinie girlandy na każdym kroku np., porozwieszane przy komisach samochodowych.