Szukasz idealnego oświetlenia do swojego biura?


Oświetlenie biurowe LED może mieć kluczowe znaczenie na jakość pracy osób zatrudnionych w biurze i zazwyczaj tak właśnie jest. Często kwestia oświetlenia nie jest dostatecznie dobrze zaplanowana, co niesie za sobą negatywne skutki. Pracownicy przebywający w źle oświetlonych pomieszczeniach są mało efektywni i bardziej drażliwi. Stworzenie przyjaznych warunków pracy może wyraźnie podnieść produktywność całego zespołu, ale również wpłynie pozytywnie na samopoczucie i relacje między pracownikami, a to również jest niezwykle istotne w pracy zespołowej.

nowoczesne-biuro

Co więcej oświetlenie biurowe LED niesie ze sobą duże oszczędności związane z niższym poborem energii przez lampy wykonane w tej technologii. Wymiana oświetlenia w biurze może się już zwrócić po trzech miesiącach użytkowania. Same lampy LED cechuje długa żywotność, dzięki czemu nie jest to inwestycja krótkofalowa. Producenci zapewniają, że ich produkty wytrzymują około 30 lat ciągłego świecenia. Dodatkowo lampy LED świecą określoną barwą niezależnie od jakości prądu zasilającego i są odporne na wielokrotne włączenia i wyłączenia, czego nie można powiedzieć o tradycyjnych żarówkach. Ich szybkość załączania jest bardzo dobra co sprzyja oświetleniu biurowemu, zwłaszcza biorąc pod uwagę, jak często zdarza się, że jedna osoba potrzebuje włączenia światła, inna zaś uważa, że światło dzienne jest dla niej wystarczające.

Inwestycja w nowe oświetlenie może okazać się niezwykle opłacalna nie tylko ze względu na aspekt ekonomiczny, ale także ludzki. Dodatkowo, pracodawca jest zobowiązany do zapewnienia określonego poziomu oświetlenia swoim pracownikom, który plasuje się na poziomie około 500 luksów. Praca w dobrze oświetlonym biurze mniej męczy wzrok pracowników a jak wiadomo 90% informacji, jakie przyswajamy, odbierane jest za pomocą tego właśnie zmysłu. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest połączenie światła sztucznego z światłem naturalnym. Dobre oświetlenie poprawi nastrój zespołu i uczyni go bardziej zmotywowanym oraz aktywnym.