Dlaczego warto zainteresować się światłem żarówki LED?


Spoglądając na rynek oświetlenia w Polsce, z łatwością dostrzeżemy rosnącą popularność jaką zyskują w ostatnim czasie żarówki LED. Czym wyróżniają się te niepozorne żarówki wśród innych rozwiązań, których przecież nie brakuje i jakie efekty można dzięki nim osiągnąć?

Domowe światło tanim kosztem

Od powstania pierwszej żarówki skonstruowanej przez Edisona, człowiek praktycznie przez cały czas zastanawia się, jak sprawić by była ona mniej prądotwórcza, a przy okazji jej światło było zdrowe dla naszych oczu. Ostatnie zdobycze technologiczne w tej dziedzinie doprowadziły do powstania żarówki LED opartej na działaniu małych diod, generujących przyjazne dla ludzkich oczu światło. W dodatku żarówka wyprodukowana w tej technologii pobiera bardzo mało prądu przy jednoczesnej długowieczności samego produktu.

 

Jak długo działają LEDy?

To pytanie jest otwarte, gdyż poszczególne modele od uznanych producentów wyprodukowane z lepszych komponentów, mogą działać nawet przez 6-8 lat, co jest wynikiem imponującym jeżeli chodzi o rynek oświetlenia. Dodatkowo trzeba zwrócić uwagę na bardzo ciekawą właściwość tych żarówek, która nie pozostawi nas nagle bez światła w domu. Technologia LED sprawia, że światło żarówki wygasza się powoli i zanim zgaśnie całkowicie, może minąć jeszcze wiele dni, podczas których możemy posiłkować się odrobinę słabszym światłem, mając czas na zakupienie nowej sztuki.

 

Właściwości dekoracyjne światła LED

Ponieważ żarówki LED mogą oddawać światło punktowe, czyli skupiające się na pewnym obszarze, można je niezwykle ciekawie rozplanować w swoim domu. Popularne taśmy ledowe świetnie współgrają z oświetleniem mebli, szaf, a nawet luster, a poszczególne żarówki mogą zostać wkomponowane w niecodzienny wystrój salonów, sypialni czy różnego rodzaju korytarzy i przedpokojów. Charakter punktowy światła LED dał człowiekowi wiele nowych możliwości oświetleniowych, choć dotychczas nie sprawdzało się ono przy oświetleniu większych powierzchni tak jak w przypadku tradycyjnych żarówek. Na szczęście naukowcy skonstruowali niedawno żarówkę LED, która radzi sobie również z większymi powierzchniami, głównie dzięki zastosowaniu głowicy, na której zamontowano wiele diod rozprowadzających światło.

Takie rozwiązania sprawiają, że popularne LEDy stają się coraz bardziej popularne, gdyż można je wykorzystać w dowolnych sytuacjach przy jednoczesnym bardzo małym zużyciu energii elektrycznej.

 


Jedna odpowiedź do “Dlaczego warto zainteresować się światłem żarówki LED?”