Renifer LED – świąteczny symbol


Renifer LED – świąteczny symbol

Renifery nieprzerwanie od lat kojarzone są ze Świętami Bożego Narodzenia. To w końcu dzięki nim Święty Mikołaj na czas dociera do wszystkich dzieci na całym świecie. Jedną z popularniejszych miejskich ozdób świątecznych jest właśnie renifer LED.

Ciekawostki z życia reniferów

reniferSympatyczne renifery, będące symbolem Świąt Bożego Narodzenia niemal na całym świecie, stanowią jedyny przykład ssaków jeleniowatych w Europie, u których poroże noszą zarówno samce, jak i samice. Poroże różni się oczywiście rozmiarem- u samców jest bardziej okazałe, u samic skromniejsze. Renifery potrafią widzieć w ultrafiolecie. Dzięki tej umiejętności, rozpoznają różne typy śniegu, a także to, co pod nim się kryje. Renifery, mające krępą budowę ciała, nie narażają się dzięki temu na zbytnie wychłodzenie w trudnych, arktycznych warunkach. Dzięki swojej budowie ciała, są doskonale przystosowane do wspinania się na górskie szczyty (niemal jak górskie kozice). Należą do roślinożerców. Jedzą trawy, byliny i porosty (ich przysmak to chrobotek reniferowy). Zimą renifery wykopują jedzenie spod grubej warstwy śniegu (jagody czy pędy roślin). Więcej informacji o tych sympatycznych zwierzakach na Wikipedii.

Renifery LED w mieście

Prócz tradycyjnych ozdób świątecznych, coraz częściej widzimy w centrach miast nowoczesne świąteczne dekoracje LED. Świecące renifery jako towarzysze Świętego Mikołaja, doskonale prezentują się w towarzystwie dekoracyjnych sań, prezentów, czy bombek gigantów. Renifery LED 3D będące najchętniej wybieranymi ozdobami miejskimi, wykonane są z węża świetlnego LED, który umieszcza się na specjalnej metalowej konstrukcji. Bywają także renifery akrylowe, w obudowie których zamontowane jest oświetlenie LED.  Zaprzęg reniferów zdający się parkować na przykład tuż przed budynkiem galerii handlowej, da znać, że już czas na wybór prezentów dla najbliższych.

Iluminacje i dekoracje świetlne pozostające w ustalonej konfiguracji powinien cechować zarówno przepych i intensywne kolory, jak i estetyka wykonania oraz przemyślane ustawienie poszczególnych elementów.  Dzięki temu łatwo o miłe odczucia przechodniów, którzy choć na chwilę wrócą myślami do dzieciństwa i poczują atmosferę świąt.

Świąteczne dekoracje domu z reniferem w roli głównej

Gdy już przyozdobimy dom lub mieszkanie na Święta Bożego Narodzenia, chcielibyśmy, by trwały one wiecznie. W magiczną aurę i doskonały humor wprawiają nas zarówno większe ozdoby ogrodowe, jak i te mniejsze, często wykonane samodzielnie, zawieszone na choince czy ustawione na wigilijnym stole. W towarzystwie świec i uroku naturalnego igliwia, prezentują się zawsze doskonale.

Wyjątkową ozdobą dodającą świątecznego klimatu będzie renifer LED. Wystarczy kupić gotowy kształt renifera (np. z drewna) , mocując na nim żarówki ledowe bądź wybrać gotową opcję w postaci świecącej figurki- lampki, wykonanej z akrylu. Interesujące renifery możecie znaleźć w tym sklepie: https://amled.pl/renifer-led

A na koniec, zobaczcie jak wyglądają ruchome renifery wykonane w technologii ledowej:

,

2 odpowiedzi na “Renifer LED – świąteczny symbol”