Oświetleniowe nowości: lampa z gipsu, lampa z filcu


Trendy oświetleniowe zmieniają się tak jak moda- dynamicznie, często powracając do motywów z przeszłości lub totalnie wybiegając w przyszłość. Oryginalny design łączy się z różnymi funkcjonalnościami, a każdy może dopasować oświetlenie do własnego stylu, potrzeb i preferencji.

Oświetlenie? Zrób to sam

Gdzieś pomiędzy rozmaitymi przepisami na oświetleniowe DIY, a gotowymi pomysłami na świetlną aranżację wnętrza znajduje się propozycja firmy GTV, która wypuściła na rynek serię lamplumigesso lampa Lumigesso.  Owe lampy wykonane są z białego gipsu, który nie tylko możemy pomalować na dowolny kolor, ale również ozdobić niemal dowolną techniką. Oprawa taka stanie się z pewnością nie tylko ulubieńcem projektantów wnętrz, którzy idealnie dopasują oświetlenie do swojego projektu, ale także dla wielbicieli DIY, którzy z pasją mogą oddać się ozdabianiu lamp, a także przygotować dzięki temu fantastyczny prezent dla bliskiej osoby. Wybierać możemy z bogatej oferty opraw sufitowych, ściennych czy wiszących. Kształt opraw to opiera się na ponadczasowych formach geometrycznych, co daje duże pole do popisu w każdym stylu. Lampy można zabudować szeregowo, stworzyć oświetlenie kierunkowe czy zastosować jako plafony. Dla mnie osobiście najlepiej będą prezentować się w we wnętrzach surowych, minimalistycznych, skandynawskich oraz (po ciekawym przyozdobieniu) w pokojach dziecięcych- cóż to za frajda dla dziecka zaprojektować własną lampę!

Rozmiar lampy ma znaczenie

moreeOczywiście wówczas, gdy spełnia ona nie tylko funkcje stricte użytkowe, jak w przypadku lamp Alice firmy Moree, a zwłaszcza modelu Alice XL. Moree to nie tylko designerskie meble eventowe oraz do klubów, kawiarni czy restauracji. To także oryginalne lampy do wnętrz wykonane z naturalnego filcu. 172 cm naprawdę robi ogromne wrażenie, a dzięki przyjemnemu materiałowi, lampa ociepli każde, nawet najbardziej surowe i minimalistyczne wnętrze, nie tracąc jednak nowoczesnego sznytu. Prócz tego, lampę można zakupić z opcją LED Multikolor, dzięki czemu w jednym momencie możemy zmienić nastrój w sypialni lub salonie, a to wszystko za pomocą pilota lub specjalnej, dedykowanej aplikacji na smartfonie.

źródła zdjęć: gtv.com.pl oraz moree.de