Energooszczędne oświetlenie ogrodu 12V


Ogród Twoją wizytówką

Piękny, zadbany ogród to obok samego mieszkania najbardziej pożądana przestrzeń w każdym domostwie. To ten skrawek zieleni przyciąga uwagę gości i daje zadowolenie oraz satysfakcję gospodarzowi. Ogród jest niejako naszą wizytówką i warto zadbać, by był w jak najlepszej kondycji oraz by przyciągał uwagę adaptacją i oryginalnością. Aby zaskoczyć gości niepowtarzalnością naszego ogrodu, nie musimy sięgać po drogie projekty czy kosztowne wyposażenie. Wystarczy, że zainwestujemy w łatwe do montażu, tanie w utrzymaniu, a zarazem efektowne oświetlenie LED do ogrodu.

Oświetlenie ogrodowe 12V

Nowoczesny system oświetleniowy 12V to świetna alternatywa dla popularnych dotąd systemów 230V. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom instalacja oświetlenia w ogrodzie jeszcze nigdy nie była tak prosta! Wszystkie prace związane z instalacją każdy jest w stanie wykonać samodzielnie, bez konieczności wzywania specjalistów elektryków. System niskonapięciowy nie musi być wkopany w ziemię, jak to było w przypadku napięcia 230V. Ułożenie przewodów na ziemi i przysypanie ich dekoracyjnym żwirkiem lub korą w zupełności wystarczy. Dodatkowo każdy z przewodów tego systemu posiada specjalne wodoszczelne złączki, dzięki którym w prosty sposób można podłączyć go z kolejnymi przewodami, czy lampami. Do podłączenia systemu niskonapięciowego nie potrzeba żadnych narzędzi. Wszystkie prace związane z instalacją wykonamy własnymi rękoma, bo wszystkie złączki wykorzystywane przy podłączeniu są skręcanie ręcznie. Taka instalacja może mieć zasięg aż stu metrów, więc zadowoli właściciela nawet największego ogrodu. Wszystkie przewody są odporne na warunki atmosferyczne, więc nie wymagają serwisowania.

Instalację 12V możemy zastosować nie tylko w przypadku ogrodu, ale również na podjazdach, chodnikach, w garażach, czy przydomowych składzikach. Co więcej, z powodzeniem można użytkować go w przy oświetlaniu oczek wodnych, czy fontanny, przy zastosowaniu specjalnych wodoodpornych opraw LED.

Akcesoria LED 12V

Do systemów oświetleniowych niskonapięciowych przewidziany jest cały wachlarz akcesoriów współpracujących. Wcześniej wspomniane oprawy wodoodporne doskonale sprawdzą się w oczkach wodnych, czy ogrodowych fontannach, oprawy najazdowe to idealne rozwiązanie do wszelkiego rodzaju podjazdów i chodników, a lampy LED o rozmaitych kształtach, wzorach i zastosowaniu będą po zmierzchu zdobić każdy ogród. Dodatkowo pod system podpiąć można również czujki ruchu, czy odbiorniki radiowe. Każdy może dowolnie modyfikować system wedle swoich preferencji, co jest jego kolejnym plusem.