Oświetlenie przemysłowe LED – doskonała inwestycja 


Lampy przemysłowe LED to istna rewolucja w oświetleniu. Dzięki ich zastosowaniu fabryki, hale, magazyny mogą poczynić znaczne oszczędności w zużyciu energii elektrycznej i zapewnić pracownikom światło o doskonałych parametrach, zwiększające bezpieczeństwo pracy. Technologia LED z impetem wypiera przestarzałe systemy oświetleniowe, które nie mają najmniejszych szans z nowoczesnym, a przede wszystkim energooszczędnym źródłem światła. Żarówki LED znajdują coraz powszechniejsze zastosowanie. Oświetlenie przemysłowe LED z powodzeniem zajmuje miejsce świetlówek energooszczędnych i innych dotąd stosowanych źródeł światła, które dotąd uważane były za tanie i doskonałej jakości. 

Lampy przemysłowe LED zmieniają standardy pracy 

Hale produkcyjne i linie montażowe muszą cechować się doskonałym oświetleniem. Od jakości światła w dużej mierze zależy bezpieczeństwo pracy załogi. Stosowane dotąd tradycyjne oświetlenie, zwykle w postaci jarzeniówek dających światło pulsacyjne, niekorzystnie wpływało na wzrok i niejednokrotnie wywoływało efekt stroboskopowy. Zwłaszcza przy wirujących elementach maszyn powstają niekorzystne efekty działania tego typu światła. Pozorne spowolnienie pracy maszyn czy zmiana kierunku obracania elementu to najczęściej pojawiające się niekorzystne wrażenie wzrokowe, następujące w wyniku padania na maszynę światła pulsacyjnego. Zastosowanie światła ciągłego w postaci lamp przemysłowych wykorzystujących technologię LED eliminuje niekorzystne efekty występujące przy innych źródłach światła. 

 Diody LED świetnie sprawdzają się w oświetleniu przemysłowym 

Coraz więcej firm decyduje się na wymianę starych kasetonów ze świetlówkami na nowoczesne lampy przemysłowe LED. Znajdują one zastosowanie nawet w wysokich obiektach, wymagających oświetlenia o dużej mocy. Okazuje się, że tego typu lampy doskonale sprawdzają się także w miejscach o dużym zapyleniu czy podwyższonej wilgotności powietrza, gdzie inne systemy oświetleniowe mogą stanowić ryzyko. Ich zastosowanie pozwala uzyskać mocne, białe światło niezwykle korzystne podczas pracy.