Lampy natynkowe są praktyczne i atrakcyjne wizualnie


Choć w ostatnich latach modne stało się oświetlenie podtynkowe, to lampy natynkowe w wielu przypadkach są nie do zastąpienia. Czasem nie da zastosować się lamp wpuszczanych w ścianę lub sufit, a często najzwyczajniej po prostu lepiej pasują one do wnętrza i jego wystroju.

Dzięki nowoczesnym technologiom, na rynku jest ogromny wybór lamp natynkowych. Szczególnie oprawy wykorzystujące diody LED są efektowne, a przy tym wydajne. Wśród lamp znajdziemy mnóstwo typów zarówno designerskich, jak i typowo użytkowych. W sklepach z oświetleniem można znaleźć wiele typów, w tym także zasilanych bateriami czy uruchamianych czujnikami. Oświetlenie natynkowe nadaje się do wszystkich pomieszczeń domu, jak również na zewnątrz.

Duży wybór oświetlenia natynkowego

W ofercie sklepów oświetleniowych można znaleźć lampy sufitowe, ścienno-sufitowe, ścienne, w tym plafony, konkiety, lampy wiszące oraz oprawy świetlówkowe. Lampy natynkowe, szczególnie te niewielkie, są szczególnie polecane do pomieszczeń małych, niskich i ciasnych. Wśród lamp tego typu występują zarówno lampy z jednym, jak i kilkoma punktami świetlnymi, dlatego mogą one służyć i za światło główne, i za uzupełniające.

Oświetlenie punktowe i dodatkowe

Wśród lamp natynkowych jest wiele modeli w postaci jednego lub więcej reflektorów. Dzięki temu można je skierować w dowolne miejsce i doświetlić wybrany punkt pomieszczenia. Są one idealne do oświetlania atrakcyjnych wizualnie lub ważnych dla domowników przedmiotów, np. obrazów czy rzeźb. Gdy reflektorów jest kilka, można część z nich skierować na sufit czy ścianę i wykorzystać światło odbite. Mniejsze lampy natynkowe stosuje się do doświetlenia miejsc, gdzie potrzeba więcej światła np. blatów roboczych, gablot czy wnętrz szafek.

Lampy natynkowe do sklepów i na zewnątrz

Lampy natynkowe w wersjach komercyjnych są idealne do wykorzystania w sklepach, salonach czy galeriach. Reflektory są w tym przypadku zazwyczaj regulowane, co pozwala na skierowanie światła dokładnie tam, gdzie wzrok w pierwszej kolejności powinien skierować klient.

Natynkowe źródła światła produkowane są też w wersjach odpornych na warunki atmosferyczne, dzięki czemu można je wykorzystać do oświetlenia przestrzeni wokół budynku, w tym także tarasów, altanek czy pergoli.